Domácí kutil: české stránky o práci se dřevem

Aktualizace: [lastupdate]

Doufám, že nikdo z mých předchozích kutilských příspěvků nezískal dojem, že nějak opovrhuji českem, když tu nemáme žádné pořádné YouTube kanály o práci se dřevem. Pokud někdo tento dojem získal, tak se ho pokusím napravit tímto příspěvkem.

Na českém webu je celkem velký problém najít nějaké větší množství informací o práci se dřevem. Postupem času jsem objevil tyto stránky, které se týkají práce se dřevem.

Blogy

Fóra

Ostatní

Budu dále hledat české stránky a tento seznam průběžně aktualizovat.

Ilustrační foto: truhlářské nástroje

4 komentáře u „Domácí kutil: české stránky o práci se dřevem“

 1. Ahoj Honzo, děkuji za uvedení odkazů na moje blogy a youtube kanál. Ať se ti daří ve všem na co šáhneš přeje Petr Kiška.

  Odpovědět
 2. Ahoj Jendo, Tvoje názory jsou jako bych je říkal sám já. Máme sice již rok 2017, tak věřím, že blog vedeš i nadále. Narazil jsem na Tebe při hledání možnosti, kde nejlépe založit blog. Skoro 10 let se zabývám tím, o čem blogu hovoříš = že jsme stále pozadu za našimi zahraničními kutily zejména v tom, že chybí přínosné články, knihy, videa, DVD a webstránky, kde by se začínají kutil dověděl, že stolní pila neslouží jen k přeřezání desky napříč či podélně, ale že na lze dělat pláty, čepy, ozuby, vyřezat kruh, oblé tvary apd. Takže toto je můj dlouholetý obor = pracovní postupy s domácím nářadím a stroji, ale trochu jinak. Zabývám se dobrými nápady z celého světa a dlouholetou praxí jim dokážu dát i tu přidanou hodnotu, něco nového, svého. Lidé jako jsi Ty, Petr Kiska, Zdeněk Mařas, snad i trochu já, dávají domácímu kutilství nový rozměr. Škoda, že o nás ví málo lidí, mám na mysli domácí kutily. Do kutilského světa jsem se dostal při koupi stolní pily Makita MLT 100, cca pře pěti lety. Když jsem si ji prakticky otestoval, byl jsem z ní zklamaný. Naše česká firma se sídlem v Brně v zastoupení Makity, vůbec nereagovala na můj dopis, kde jsem narovinu popsal nedostatky pily. Po té jsem psal recenze na Heuréku a do dnešní doby se mi ozvalo okolo stovky zájemců jestli kupovat nebo nekupovat tuto pilu, jak ji vylepšit apd. Protože už jsem měl zkušenosti ze světa kutilů, tak nebyl pro mě problém vyrobit si pojízdné dřevěné stoly, přípravky a pomůcky, kterými se dají nepřesnosti minimalizovat. Spoustu nápadů jsem předal jiným. Takže chci založit vlastní blog nebo stránky na tématiku pracovních postupů v domácí dílně. Pochopilně jedná se vesměs o práce se dřevem. Zdraví Franta

  Odpovědět
 3. Chválihodný počin s tím seznamem českých webů, většinu z nich jsem sice znal, ale ne všechny.
  Posílám odkaz na můj blog, když budeš chtít, klidně si ho přidej.

  Odpovědět
  • Díky – já to hlavně dělám „pro sebe“ – ale chci usnadnit cestu i někomu dalšímu.
   Ten tvůj blog je super – už jsem si ho přidal a i zběžně proletěl. Ten masivní pracovní stůl je úžasný.
   A taky jsem si přidal do svého eng-cze slovníku slovo „cidlina“ (card scraper).

   Odpovědět

Napsat komentář