Domácí kutil: práce se dřevem a kanály na YouTube

Aktualizováno: [lastupdate]

Před nějakým časem jsem se začal více zajímat o práci se dřevem – takové to klasické kutění v dílně, kdy si člověk vyrobí poličku, kuchyňské prkénko atd. Žádná stolařská/truhlářská velkovýroba. Všechny články budu dávat do kategorie Dílna.

Postupem času jsem sesbíral celkem hodně zajímavých YouTube kanálu, které se této činnosti věnují (nejde pouze o práci se dřevem). Některé jsou velmi přínosné, profesionálně dělané, zábavné, atd. Najdete tam základy některých postupů, práce s jednotlivými stroji, výrobu různých dalších pomůcek, atd. Videí jsou stovky.

Všechny tyto kanály jsou (většinou) v angličtině – v češtině nic takového neexistuje (alespoň jsem nic pořádného nenašel – pokud o něčem víte, tak mi dejte vědět v komentáři). Pokud tento jazyk neovládáte, tak nemějte strach – u většiny videí to jde vykompenzovat inteligencí a zručností … tím chci říct, že většinou je pěkně vidět, co/proč/jak ten konkrétní člověk dělá, takže se dovtípíte o co tam jde.

Zajimavé YouTube kanály [počet odběratelů kanálu z 3/2016] (tento seznam průběžně aktualizuji, když najdu nějaký nový zajímavý kanál):

Ilustrační foto: truhlářské nářadí

3 komentáře u „Domácí kutil: práce se dřevem a kanály na YouTube“

Napsat komentář