Dodavatel energie – co dělat, když je to šmejd

Vzhledem k tomu, že můj předchozí příspěvek o energetickém dodavateli (teda vlastně zprostředkovateli) Česká Srovnávací s.r.o. (POZOR – Česká srovnávací s.r.o. – nabídka výhodné ceny elektřiny a plynu) je velmi sledovaný a komentáře pod ním obsahují velké množství životních příběhů a recenzí, zkusil jsem najít na internetu několik odkazů, kde můžete najít informace a pomoc s řešením situace …


Aktualizace

ERÚ odpověděl informativním vyjádřením na můj dotaz (založený na vašich komentářích a recenzích České srovnávací s.r.o. pod příspěvkem POZOR – Česká srovnávací s.r.o.) – čtěte v Elektro šmejdi – nabídka výhodné ceny elektřiny a plynu – pozice ERÚ a co dělat dál

Share

17 komentářů

 1. Bohužel mám podobný problém. Bude stačit když si od kurýra smlouvu na nového dodavatele energie nepřevezmu a nepodepíšu?
  Děkuji

 2. Bylo mě řečeno, že je to nezávazné a zdarma. Smlouvu jsem podepsala, kuryr me rekl, ze kdyz nedodam podklady, tak se do souteze nedostanu Smlouvu odvezl, nic nemam a ted chteji zaplatit 5000 kč.Co mám dělat

 3. Doporučil bych,v případě pouze tel. souhlasu, poslat na mail:info@porovnejtesi.cz odstoupení od tel. dohody o uzavření Objednávky o zajištění výhodných dodávek energii. Pokud je už dohoda podepsaná měla by být možnost v zák. lhůtě odstoupit. Po lhůtě se vyplatit, protože se z toho jinak nedostanete.

 4. Zdravím Dneska mi taky volali, dala jsem jim adresu,jmeno a prijmeni ale nic víc. Zablokovala jsem čísla, aby mne nemohli kontaktovat. Stane se neco?
  Dekuji

  • ano, nám také pouze volali, domluvili si s námi schůzku, kterou jsme později zrušili. několikrát volali, že chtějí pokutu 5tis.Kč a nyní přišel doporučený dopis uhradit 5000 + 3300 za právnické zastoupení. byla to smlouva o účasti na soutěži, „podepsaná“ naším jménem. jak můžou podepsat smlouvu za někoho jiného? kde je někdo, kdo se zastane spotřebitele v takovéhle zlodějině? co jsme to za stát?

 5. Také jsem jim skočil na lep. Od ERÚ jsem se toho moc nedozvěděl. Nejdříve se mi ozvala Bohemia Energie, že jsem jim nedodal potřebné podklady takže se mnou končí. Následně jsem se dozvěděl, že mi vybrali to nejlepší to je Global Energy. Jak se vyvázat z té hloupé smlouvy od České srovnávací a z tou jejich klauzulí,že smlouva je nevypověditelná. Děkuji

 6. Ano jsou to klasičtí šmejdi. Mám stejnou zkušenost. Otázka je, jak můžou české dozorčí orgány dopustit toto odporné jednání, na které většinou doplatí důchodci, kteří chtějí každou korunku ušetřit.Toto není obchodní jednání, ale obyčejný hyenismus.

 7. Bohužel, jsem se nechala nachytat a podepsala!!!Teď mi poslali pokutu, jen klasickou poštou s fakturou na pokutu na částku 10.000,-Kč a do 6.3.2020 splatnost. Vlezli mi až do zaměstnání v pracovní dobu, neustále mi zdůrazňovali, že je to zdarma a nepovinné, nezávazné a jelikož jsem byla v nervech a stresu, jsem to bez přečtení a s důvěrou, v domnění, že je to jen takový průzkum veřejný aukce podepsala. Teď jsem nešťastná, jelikož jen tak 10.000,- Kč nemám a nechce se mi takovéto jednání podporovat!!!! Opravdu, bych byla ráda, jestli mi dá někdo vědět, jakým způsobem se mu podařilo třeba řešit tuto situaci v neprospěch těchto….. Děkuji a VARUJI před spolupráci s touto společností!!!!!

  • Dobry den,jak pokracujete?My to stale resime,nechci to platit! Volala jsem i COI a advokadce..je ti neprijemne!

   • Dobrý den. Já podepsala převzetí zásilky smlouvu ani ostatní doklady jsem nikdy neodeslala přesto mi přišel dopis že musím zaplatit pokutu 5000 Kč.
    Nechci to platit co teď ??

    • také by mě zajímalo. nic jsem nepodepsal, jen souhlasil se schůzkou, kterou jsem hned druhý den zrušil. nyní chtějí zaplatit 8300 pokutu. také by mě zajímalo, co se s tím dá dělat? toto je normální PODVOD!! nic jsem nepodepsal, přesto přišla jakoby mou rukou podepsaná!

   • ŠMEJDI peníze jsem jim poslal ve smlouvě, je to jasný nevšiml jsem si toho . Jen se divím kde je úžasný stát kterému platíme daně a nic ????????

 8. Dobry den,
  Bohužel jsem se nechala zviklat během telefonátu od této podivné společnosti a dala jsem své údaje a souhlas s posláním smlouvy (či objednávky „k energeticé soutěži“), informací pro spotřebitele, plné moci.

  Nic z toho jsem zatím nepodepsala a nepodepíšu, ale mám obavu, aby po mně nechtěli penále za to, že nepodepíšu objednávku k energ. soutěži, s jejíž zasláním jsem souhlasila po telefonu. Když odmítnu kurýra, nic nepodepíšu, hrozí mi něco? Dekuji.

  • Dobrý den ,také mě nalákali na českou Srovnávací ,v pondělí má přijet kurýr.Nic jsem nepodepsala jen souhlasila aby kurýr přijel se smlouvou.Prosim chci se zeptat jestli mi hrozí nějaká pokuta ?

   • Pokuta hrozí jen když kurýr české srovnávací dostane do držky, což by zasloužil každý, kdo se na tom podvodu podílí.

  • Jak to dopadlo? Taťka taky po telefonu souhlasil, mamka pak kurýra vypakovala, ale jestli to stačí nebo jim stačí souhlas po telefonu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post comment