Pravda je jiná než tvrdí noviny – hnus velebnosti

Před chvílí jsem se naštval naprosto neuvěřitelným způsobem – dokonce by se dalo říct, že jsem se nasral. Přečetl jsem si totiž hlavní článek na žumpowebu Novinky.cz Kalousek chystá stoprocentní zdražení odvozu odpadu i dalších poplatků – a pak hlavně pár komentářů pod ním.

Článek je psán tak, že to vypadá, že ministr financí zvedne všechny možné poplatky do závratných výšin. Já si ale myslím, že i to je málo – všechny uvedené poplatky bych nastavil minimálně na 5 sextiliónů – to aby každé kleplo, že je tu něco divného…

Nikdo totiž nechce měnit výši poplatků, ale jejich maximální možnou výši danou zákonem. Všechny uvedené poplatky stanovuje územně závaznou vyhláškou zastupitelstvo dané obce – ve své tvořivosti jsou omezeni jen maximální výší danou zákonem (což je to, co se mění).

Takže milí zlatí komentářoví brblači, recidivní svrhávači vlády a vládní nespokojenci – o výši daných poplatků rozhodne nejspíš koncem roku zastupitelstvo obce, kde žijete. Vláda s tím nemá nic společného – rozhodnou o tom ti lidé, kteří jste si zvolily v komunálních volbách! To pochopitelně neznamená, že by v parlamentu bylo méně idiotů než v obcích – ale máte je víc při ruce. Tak se ukažte – vy co hrozíte defenestrací, vidlema a pochodní.

2 komentáře u „Pravda je jiná než tvrdí noviny – hnus velebnosti

  1. Jen houšť 17.2.2012 at 13:38

    Přemýšlím, jak Váš názor více prezentovat. Ono je totiž mnohem jednodušší a pohodlnější u piva kverulovat a nadávat, než cokoli udělat. Zatím ještě žiju v naději, že nejsme národem Švejků a že se najdou osobnosti, které budou prezentovat zdravé názory, budou slyšeny, a tím pádem se energie lidí napne správným směrem. Jen tak je asi možné něco změnit. Jsem utopista?
    Roman

    • Vavříček Jan 17.2.2012 at 17:03

      Myslím si vlastně to stejné – snažím se v tomhle směru něco dělat v mezích mého zastupitelského mandátu, ale je to těžké … a začínají mi docházet síly – a nikdo další se nehlásí.

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka